Již v září 2011 jsem ukončil činnost firmy, kterou jsem průběžně zabezpečoval inzerovanou činnost. Web jsem si však ponechal aktivní kdyby se náhodou objevila zakázka, pro niž by stálo za to znovu firmu aktivovat. Nestalo se tak, i když od té doby jsem měl dvě velké zakázky na naprogramování firemního softwaru pro pobočku v Rožnově p.R. nadnárodní společnosti myonic, z nichž druhý SW byl klíčový firemní program a ukázal se jako velmi unikátní, neboť náhodou ihned po 2 hodinách ostrého nasazení v září 2014 zachránil pro firmu myonic dokonce víc jak 3-krát tolik peněz než mi za analýzu a naprogramování k mé naprosté spokojenosti zaplatili. Návratnost firemního programu v čase pouhých 2 hodin jsem od roku 1982, kdy jsem naprogramoval ve Fortranu 77 systém firemních programů pro statistickou kontrolu výroby (víc jak 8 let se v Tesle Rožnov naplno používaly), tak jsem nikdy o tak rychlé návratnosti ani neslyšel. Když o roce 1982, tak k tomu navíc pár hezkých vzpomínek na rok 1982 až 1986, které se mi vybavily až když jsem v roce 2016 potřetí utekl hrobníkovi z lopaty. Nejdříve nádherně povzbudivá slova v roce 1982 velkého šéfa VaV "máš k dispozici všech 657 zaměstnanců VaV, ale ne že mi je zaměstnáš všechny" (přesně věděl, komu "nejdůležitější úkol VaV" zadává). O 4 roky později obrovský úspěch, tedy "za kačku žvejkačku" nebo spíš "za 1 Kčs dostat 1 USD", tak to byl velký hit, o kterém jsem radostně referoval na velkých schůzích roku 1986. Ano, jsou to hezké vzpomínky, kdy nás američané až po 2 letech dohnali, tedy pak už relace za 1 Kčs dostat 1 USD přestala platit a ekonomicky nejúspěšnější projekt Výzkumu a Vývoje Tesly Rožnov se teprve pak dostal do výroby, neboť VaV zahltil klíčovým IO pro řízení strojů jak RVHP, tak i státy, které o tento IO projevily zájem. Ano, měl jsem tu čest vytvořit technologii hromadných operací a být v čele tohoto skvělého technologického týmu (samozřejmě za běžný skromný plat obvyklý ve VaV). Nakonec nám slíbenou "medaili nedali", tedy státní cenu s velkou finanční hotovostí pro 10 z nás, tedy těch "co mi nejvíce pomohli" jak se mě ptal nadšený šéf VaV. A rozhodčí pro státní cenu? Že na něco tak malého, co skoro ani není vidět, tak na to nedají. Nakonec to dali velkému strojírenskému celku, který "skutečně byl dobře vidět". Radost to nezkazilo, z pohledu této technologie to pro mě byla nádherná doba. Měl jsem skvělé šéfy a žil v úžasném kolektivu nadšených vývojářů a výzkumníků, kteří po roce 1989 nejenom založili úspěšné firmy v Česku, ale též se skvěle uchytili po celém světě (Singapore, Silicon Valley San Jose, Švýcarsko apod).

Druhý důvod k ponechání webu byly na tomto webu umístěné vzpomínky mého kamaráda Honzíka Matyse, jinak koncem sedmdesátých let minulého století skvělého vynikajícího technologa v oblasti vývoje technologie čipů - viz jeho obdivuhodné vzpomínky... Můj kamarád Jarek Knápek ve snaze usnout si Honzikovi vzpomínky začal číst v 1 hod v noci a teprve ve 3 hodiny v noci je s nadšením dočetl. Honzikovi vzpomínky neuspávají, ale jsou velmi čtivé.

Třetí a poslední důvod k ponechání webu mě vedla moje snaha zjistit jak to na tomto světě funguje, kdo ho řídí a ovlivňuje. Předtím jsem se věnoval typicky 14 hod denně mému zaměstnání, které bylo naplno můj koníček ve zmíněných oblastech technologie, kvality, programování apod. A tak jsem začal poznávat svět a zajímavé odkazy si umísťoval na tento web, některé jsem doplnil o citace a výjimečně i o svůj komentář nebo i rozsáhlejší tématický text.

Mnohokrát jsem chtěl tento web zrušit, ale zatím jsem tak neudělal. Do srpna 2011 na plný úvazek platila nabídka služeb takto:

Rychlá pomoc podnikatelům a firmám při problémech jak v oblasti informačních technologií, tak i v technologii a kvalitě výroby.
SPC (Statistical Process Control) Software včetně výběru, naprogramování, optimalizace a zavedení.
Podnikové informační systémy, jejich analýza a optimalizace včetně proškolení pracovníků firmy. Možnost naprogramování základního podnikového informačního systému.
Kurzy výpočetní techniky pro zájemce z řad zaměstnanců firmy.
Zavedení metody Six Sigma na pracovištích firmy včetně proškolení pracovníků firmy.
Zavedení metod FMEA (Failure Mode and Effect Analysis - analýza možných vad a jejich důsledků) pro zvýšení reprodukovatelnosti a snížení rozptylu technologie.
Zavedení metod a nástrojů Poka Yoke u vybraných pracovišť firmy pro snížení vlivu lidského faktoru na rozptyl a výjimky technologického procesu.

Nyní je tato nabídka služeb již jen zajímavou historií, i když její budoucnost ještě není uzavřená.